Çocuklar Kış Mevsiminde Nasıl Giyinmeli?

Çocukların bünyeleri biz yetişkinlerden daha zayıftır. Karın ve soğuğun kendini iyice gösterdiği şu günlerde azıcık üşüseler bile çocuklar hemen hasta olabilirler. Kar çocuklar için oyun ve eğlence demek olsa bile aileler için endişe verici olabiliyor. Özellikle de dışarı çıkarken anne ve çocuk arasında giyinme konusu yüzünden savaş çıkar. Çocuğumu soğuktan nasıl korurum, hasta olmasını önlemek için nasıl giydirmeliyim gibi sorular ebeveynlerin aklından hiç çıkmıyor.

Sizin de aklınızda kışın çocuğumu soğuktan nasıl korurum, hasta olmasını önlemek için nasıl giydirmeliyim gibi sorular varsa işte bu yazımız sorularınıza cevap bulmanıza yardımcı olacak.

Lahana Stili Giydirme

Lahana stili olarak tabir edilen kat kat giyim tarzıyla çocuğunuzu hem soğuktan koruyabilirsiniz hem de terleyip hasta olmasının önüne geçebilirsiniz.  Üç veya dört kattan oluşan bu stilde çocuklarınızı şu şekilde giydirebilirsiniz:

İlk Kat

Lahana stilinin ilk katında çocuğunuzun hassas tenine temas edecek kıyafetler hava geçiren pamuklu veya ipek bir dokuya sahip olmalıdır. Çocuğunuzun içine giyeceği atletinin ya da fanilasının üzerine sadece kalın bir kazak giydirmek yerine pamuklu bir body giydirebilirsiniz.

İkinci Kat

İkinci kat kıyafette yünlü kumaşları tercih edebilirsiniz. 4 mevsimde rahatça kullanılan yünlü kumaşlar, oldukça sağlıklıdır. Pamuklu bodynin üzerine yünlü bir kazak giydirebilirsiniz. Bu sayede çocuğunuz kapalı bir ortamda terlediği zaman en üstteki kıyafeti rahatça çıkarabilirsiniz. Böylece hem üşümesini hem de terlemesini engellemiş olursunuz. Kazak yerine hırka da tercih edebilirsiniz.

Üçüncü Kat

Lahana stilinin son katı olan kıyafetler montlardır. Çocuğunuza alacağınız montların veya kabanların soğuğu, suyu geçirmeme özelliğine sahip olmasına dikkat etmelisiniz. Pufidik diye tabir edilen içi yumuşak pamuklu montlar çocuklarınızı soğuktan koruyacağı için doğru tercihlerden birisi olacaktır.

Botlar, Eldivenler ve Şapkalar Nasıl Olmalı?

Çocuklarınıza alacağınız botların ayaklarını sıkmamasına dikkat edin, çünkü bu durum kan akışının yavaşlamasına ve ayakların üşümesine sebep olabilir.

Vücudumuzun en uçta ve açıkta kalan kısımlarından olan eller en çok üşüyen organlardır. Eldiven seçerken kalın bir çift eldiven tercih etmeniz hem çocuğunuzun ellerini rahat ettirir hem de soğuktan korunmasını sağlar. İnsan vücudunda ısının en çabuk kaybedildiği yer başımızdır. Çocuğunuzun kulaklarını örten şapkalar tercih etmelisiniz. Ayrıca boyun bölgesini de kalın atkılarla sıkıca örtmelisiniz.

PAYLAŞ

Sizin İçin Önerilen Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir